20 éves az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület

 

Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület 2019. évi beszámolója

 

Az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület 2019 évben is eredményes évet zárt, mivel a jelentős helyi és térségi összefogással megszervezett fesztiválok hiánypótló, sokoldalú, hagyományőrző, újdonságokkal teli események voltak.

 

X. Helyi Termék Ünnep – Hungarikum Fesztivál 2019. május 10-12. között Kecskemét főterén és a Deák Ferenc téren került megrendezésre. A rendezvény fővédnöke Lezsák Sándor országgyűlési képviselő volt.

Az évek óta népszerű, de mindig megújuló, hagyományőrző esemény egyediségét az adta, hogy a fesztivál a közösségi oltalom alatt álló hungarikumokról szólt. A hangsúlyt a nemzeti értékekre helyezte, megismertetve azok széles spektrumát, amelyek értékőrző- és teremtő üzenetet hordoznak, kifejezik a magyar életérzést, alakítják és közösséggé kovácsolják magyarságunkat, hozzájárulnak identitástudatunkhoz.

A három napos rendezvényen hungarikumok sora volt látható, hallható, megtapintható és persze fogyasztható.

 

A magyaros ízeket kínáló fesztiválon hazai tradicionális ételekkel és italokkal várták a kedves látogatókat. Kapható volt a világszerte ismert magyar étel, a halászlé, de a résztvevők megkóstolhatták a magyar szürke szarvasmarhából és hízott libából készült termékeket, Csabai kolbászt, Debreceni páros kolbászt, Piros Aranyat és Erős Pistát, Gundel palacsintát, kürtőskalácsot, szikvizet is. Aki pedig a hungarikumok tárházából kívánt alkoholos italt fogyasztani, annak a Tokaji aszút, Egri bikavért, Törley pezsgőt, Unicumot, pálinkát, vagy fröccsöt javasolták.

 

Az Egyesület minden nap kóstolással egybekötött látványfőzéseket rendezett. Pénteken Rimóczi László grillázsmester tartott bemutatót, de az érdeklődők megízlelhették a ballószögiek kemencében sült kenyérlángosát és buktáit is. Vasárnap Kovács Attila, a lajosmizsei Tanyacsárda főséfje rotyogtatta bográcsban a birka húsból készült palóclevest. A megszokott hungarikum ételek mellett, a rendezvényre kilátogatók idén olyan különlegességet is megkóstolhattak, mint például a vízibivalypörkölt.

 

A háromnapos esemény bőségesen ígért minden korosztály számára egyedi, jellegzetes, csak Magyarországra jellemző attrakciókat, amelyről a magyarok ismertek a világban.

Színpadi programokban is kínáltak hungarikumokat, úgy mint a magyar pásztor- és kutyafajták bemutatója. Megelevenedett a Kodály-módszer, de volt operett, cimbalom, tárogató, népzenei és néptánc produkció is. A résztvevők megismerkedhetnek a magyar szablyával, és jelen voltak a magyar huszárok is.

 

A rendezvényen május 10-én, pénteken fellépett többek között a Kecskemét City Balett, a 100 Tagú Cigányzenekar Kamarazenekara országos hírességekkel, szólista: Radics Sándor cimbalomművész, Guinness-rekorder, és Kökény Tamás nagybőgő művész, Virtuóz győztes, míg május 12-én vasárnap pedig az Olasz Meló gondoskodott a jó hangulatról.

 

 

A fesztiválon fellépett továbbá Szabó Sándor tárogató művész, a Hírös Barackvirág Tánccsoport, a Naplemente Népdalkör, a Kecskeméti Zenészegylet, a Grapevine Show Dance Club és a Magyar Honvédségi Katonazenekar.

 

A Magyar Szablyavívó Egyesület vívásoktatással, szablyavívó bemutatóval várta az érdeklődőket. A rendezvény vendége volt: Horváth Zoltán olimpiai bajnok, négyszeres világbajnok kardvívó, edző.

A gyerekeknek a Furfangos Paraván bábműsorokkal, Szecsődi Udvarház vidám gyermekdalokkal kedveskedett. A Leskowsky Hangszergyűjtemény hangszerbemutató foglalkozásán a magyar népi hangszerek és távoli rokonai világába adott bepillantást. Egy igazi családi program során a legkülönlegesebb hangszerek kerültek szórakoztató módon megszólaltatásra, ahol a közönség tagjai is aktív szereplői voltak a humorral átszőtt műsornak.

 

Szombaton a „Lelki egészség a családban pszichológus szemmel” címmel előadást hallgathattak az érdeklődő családok, és Leskovics-Ortelli Andrea szakpszichológustól kérhettek tanácsot a családban felmerülő problémák tekintetében az Aranyhomok Egyesület „Védőháló a Kecskemét és kistérsége családjaiért” EFOP pályázat támogatásával.

 

Vasárnap került sor az országos Közösségek hete programsorozaton belül a kecskeméti civil szervezetek találkozójára.

 

 

Az ország majdnem minden régiójából érkeztek kiállítók a Hungarikum Fesztiválra.

A rendezvényen találkozhattak az érdeklődők például a Hollóházi porcelánnal, a halasi csipkével, a kalocsai és a matyó népművészettel. De érkeztek vendégkiállítók Hévízről, Mohácsról, Kiskőrösről, Kalocsáról, Tardról, Békéscsabáról, Tolna megyéből, és 65 éves jubileumának alkalmából bemutatkozott Ballószög község is.

 

Mohács város standjánál például lehetőség volt busó kellékek és ruházat kipróbálására, felpróbálására. A tardiak pedig matyó népviselet bemutatóval, XIX.-XX. századi tardi szőttes, valamint keresztszemes kézimunkák kiállításával készültek, továbbá bemutatásra került a Hévizi-tó turisztikai kínálata.  Mivel a hungarikumok gyűjteményében szerepel a Magyar Védőnői Szolgálat, mint nemzetközileg is egyedülálló, tradicionális ellátási rendszer, ezért a rendezvényen idén először mutatkozott be az Anyatejgyűjtő Állomás is, népszerűsítve az anyatej fontosságát.

 

  

A hungarikumokat bemutató központi kiállítás Budapestről érkezett az Agrárminisztérium Hungarikum Főosztályának jóvoltából. 

 

Az idei rendezvény díszvendége a Kecskeméttől 15 km-re fekvő Ballószög község volt. A dinamikusan fejlődő, fiatalos település fennállásának 65 éves jubileumát ünnepelte. A megnyitó alkalmával Somogyi Lajos polgármester köszöntötte a fesztivált, mutatta be települését. A rendezvény keretében megtekinthető volt a település értéktár kiállítása, „Kép-letesen” Ballószögről címmel pedig egy kisebb tárlattal mutatkoztak be a helyi festők: Ambrus Lajos és Gróf Zoltán a Hírös Agóra Kulturális Központban. A ballószögi Zrínyiné Erzsike mézeskalácsaival pedig játékba hívták a rendezvény résztvevőit.

A község kulturális programját a Ballószögi Kincsecskék, a Bodzavirág Énekkar (a helyi Kossuth Lajos Általános Iskola, Líra Zeneiskola növendékei), a Ballószögi Hagyományőrző Népdalkör biztosította. Május 10-én, pénteken a rendezvény ideje alatt a polgármester és kollégái kóstolókkal készültek, kemencében sütöttek és bográcsban főztek. A zárónapon vasárnap 10:30-ra pedig a Futaszög SC és barátaik futottak, kerékpároztak be a célba, a Nagytemplom mögötti Szent István szoborhoz.

 

Az Aranyhomok Portéka Vásár minőségi ajándéktárgyai és élelmiszerei, valamint a térségi népművészek mesterremekei mindhárom nap megvásárolhatóak voltak. A kitelepülők szép számmal kínálták áruikat, közel 50 kiállító portékáiból válogathattak a látogatók. A tanyai termék vásárban lehetett kapni fürjtojásból-, tehéntejből készült termékeket, sertés füstölt húsárukat, lekvárokat, szörpöket, pástétomokat, tojást, péksüteményeket, zöldségkrémeket, mézet és mézeskalácsot, megcsodálni a foltvarrott, horgolt, hímzett textil termékeket, szőtteseket, egyedi ékszereket, fa- és bőrárukat, kecsketejes szappanokat, kerámiákat, cserépedényeket, csuhédíszeket. A három nap elteltével elégedetten mentek haza árusaink és vevőik egyaránt. Sok árusnak ürült ki a készlete a harmadik nap végére. 

 

 

Kísérő programok garmadája kínálta a szabadidő eltöltését a jó időben. Pónilovaglás, kézműves foglalkozások, színezés, mézeskalács díszítés, állatsimogató, népi játékok garantálta az ifjabb korosztály részére a kellemes időtöltést.

 

A rendezvény ideje alatt izgalmas fejtörő kvíz játékra invitáltuk a vállalkozó kedvűeket. A helyesen kitöltők sorsolással naponta egy Univer ajándékcsomagot, valamint egy a Békéscsabai Kolbász Klub felajánlásával összeállított Csabai kolbász összeállítást nyerhettek. A Hungarikum Kvíz játék főnyereménye egy családi hétvége volt 4 főre, a jakabszállási Gedeon Tanyán. A kisebbek pecsétgyűjtő játékban vehettek részt, 6 db különböző pecsét összegyűjtése esetén egy mézeskalácsot kaptak a készlet erejéig. 

 

A X. Helyi Termék Ünnep – Hungarikum Fesztivál széles palettáját mutatta be a közösségi oltalom alatt álló hungarikumoknak, nemzeti értékeknek népszerűsítve ezáltal az ország gazdag kulturális örökségét.

 

 019. augusztus 17-25. között a Hírös7 keretében került megrendezésre a XXII. Térségi Kertészeti és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásár.

 

A kistérségi települések összefogása révén, új helyszínen, de a megszokott magas színvonalon, immáron 22. alkalommal állított ki 14 település mintegy 100 termelője, kézműves mestere.

Idén a Kossuth-szobor környéke adott helyet a kiállításnak, ahol Kecskemét környékének települései mutatkoztak be az év legnagyobb térségi seregszemléjén, kiállítással, kulturális műsorokkal, és gazdag termékkóstolóval megismertetve és megszerettetve a kézműves mesterségek műhelytitkait, a helyben megtermelt, kiváló minőségű élelmiszereket, a tájegységre jellemző alapanyagokból készült egyedi termékeket.

A kiállítás egyik különlegessége a Tiszaalpár nagyközség 900 éves múltra visszavezethető ősmagyar kultúráját bemutató jurta pavilon volt, de először a Hírös Héten kerültek bemutatásra a közelmúltban elkészült települési turisztikai kisfilmek is.

A kiállítás megrendezésének legfőbb célja az volt, hogy a látogatók megismerjék a környező települések értékeit, sokszínű kulturális és turisztikai kincseit, vonzerőit, azokat a helyi és térségi gazdákat, kézműveseket, akik minőségi, biztonságos, e tájegységre jellemző alapanyagokból készült és egyedi termékeikkel magasabb kulináris és esztétikai élményt nyújtanak tudatos vásárlóiknak.

         

Idén sem maradt el a zenés térségi felvonulás és gálaműsor, mely augusztus 18-án került megrendezésre. A látványos felvonulás a Kossuth-szobortól indult és egészen a nagyszínpadig tartott.  A kulturális csoportok saját városuk zászlaja alatt vonultak a 0 km kőig, ahol sorba rendeződve megköszönték a figyelmet, majd kezdetét vette a három órás gálaműsor, mely a leglátványosabb térségi produkciókat foglalta magába, 6 fellépő csoport táncos, könnyűzenei előadásával.

 

 

Az elmúlt évek hagyományát folytatva a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Fórum idén 20. alkalommal, 2019. augusztus 23-án pénteken 10:00 órától várta a kedves érdeklődőket a Hírös Város Turisztikai Központban. A fórum fővédnöke és egyben egyik előadója is Kis Miklós Zsolt vidékfejlesztésért felelős államtitkár, levezető elnöke pedig Szabó György Jakabszállás község polgármestere volt. A fórumon bemutatásra került többek között a 2014-2020 Vidékfejlesztési Program végrehajtása, valamint a vidékfejlesztés aktuális kérdései, de szó volt a magyar mezőgazdasági termékek piacra jutásának lehetőségeiről is. Államtitkár úrtól megtudhattuk, hogy 2019. augusztusáig összesen 247 000 kérelem került elbírálásra, melyből országos szinten 187 000 kérelmet támogattak. 1.317 milliárd forintra már megszülettek a támogatói döntések. Új pályázati kiírások pedig idén ősszel és jövőre várhatóak még.

 

 

 

Immáron hagyomány, hogy egy szakmai zsűri díjazta a térségi kiállítók bemutatkozását. Idén Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzatának Nagydíját Jakabszállás község önkormányzata érdemelte ki, míg a közönségdíjat (672 darab facebookon leadott szavazat alapján) Felsőlajos község önkormányzata nyerte el.    kiállítást megelőzően meghirdetésre került az V. Aranyhomok Térségi Lekvárverseny három - hagyományos ízű, vegyes gyümölcslekvárok, illetve különleges, kreatív lekvárok - kategóriában, melyre szép számmal érkeztek nevezések. A mintegy 84 beérkező lekvárok szakmai zsűrizése megtörtént, 3 kategóriában 3 nyertes került kiválasztásra. Az abszolút győztes a lajosmizsei Kozma Márta lekvárja lett, mely elnyerte a „Térség lekvárja” címet. A díjra nevezett termék csillagánizs fűszerezésű sárgabarack lekvár a különleges, kreatív gyümölcslekvár kategóriában indult. Az abszolút nyertes nyereményként egy Weninger befőzőautomatát vehetett át.

 

A 9 napos seregszemle alatt a térségi kézművesek műhelytitkai is feltárultak foglalkozásaik által. Az érdeklődők betekintést nyerhettek többek között a vesszőfonás, a papír merítés, a falusi mosás, mézeskalács díszítés és a csipkeverés rejtelmeibe.

Ezúttal is érdemes volt kilátogatni a fesztiválra, megkóstolni a helyi termékek hamisítatlan ízét, gyönyörködni a kézműves termékek és a térség értékeibe, felszabadultan élvezni a kulturális programok hangulatát!


 

2019 év szeptember utolsó hétvégéjén hagyományőrző, változatos programokkal várta az érdeklődőket az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület a XI. Őszi Helyi Termék Ünnepen.

 

Bemutatásra kerültek az őszi betakarítási munkálatokhoz kapcsolódó tevékenységek, úgymint kukoricamorzsolás és – darálás a Szentkirályi Önkormányzat és Varga Imre termelő jóvoltából. Prezentálásra kerültek a kecskeméti szőlőfajták és a Város bora cím nyertes borászatai. A rendezvényen együtt jelentek meg egy kiállítás keretén belül a „Kecskemét Város Bora” címet elnyert pincészetek. Hagyományőrző és gyermekprogramok egyaránt gazdagították a kínálatot. A gyerekeket népi játékok, fakörhinta, állatsimogató, bábelőadás, kézműves foglalkozások várták, a felnőtteket pedig könnyű- és népzenei műsorok szórakoztatták.

Szeptember 27-én pénteken Térségi Nagy Koccintásra invitálták a fesztivál résztvevőit a szervezők, melynek keretében 150 pohárból koccintottak 8 városi és térségi boros gazda, borászat által felajánlott borával megismertetve, megszerettetve ezáltal Kecskemét és környéke borait. A nagyszabású közösségi esemény a térségi összetartozásra, valamint a térségi borokban rejlő számos pozitív értékre szerette felhívni a figyelmet. A kínálatban szerepeltek a 2019. évi Kecskemét Város Bora címet viselő borok is. A térségi koccintást a Mathiász János Borrend nagymestere Kocsis Pál vezényelte le, és nyújtott rövid ismertetőt a „Város Bora” címről, tájékoztatta az érdeklődőket, e címért milyen feltételeknek kell megfelelnie a jelölteknek. A hagyományteremtő szándékkal megrendezett koccintást örömmel fogadta a közönség.

Az eseményen az alábbi borászatok és boros gazdák borait lehetett megkóstolni:

Generosa,  Rajnai Rizling - Ifj.Papp Kálmán, Lakitelek

Generosa - NAIK Szőlészeti és Borászati Kutatóintézet-Kecskeméti Kutató Állomás

Kékfrankos - Balogh Károly, Helvécia Polgármestere

Kékfrankos - Somogyi Lajos, Ballószög Polgármestere

"Regős" Kövidinka - Dimenzió Borászat Kft., Kecskemét

Kunsági Cabernet Sauvignon Rozé - Polyák Borászat, Kunszállás

Kadarka - Hetényi József, Ballószög

Suttogó Kövidinka - Damax Kft., Kecskemét  

 

 

A rendezvény mindhárom napján a Mathiász János Borrend közreműködésével immáron III. alkalommal idén is egy értékesítéssel egybekötött kiállítás keretén belül kerültek bemutatásra a Kecskemét „Város Bora” cím tulajdonosai, borai. Továbbá bemutatásra kerültek régi szőlészeti és borászati eszközök is.

 

Ezen alkalommal ünnepelte 6. évfordulóját a Kecskeméti Tanyai Termék Piac is. A piac 6. évfordulóját köszönti és „Az év kecskeméti helyi termék piac gazdája” díjat, valamint az vándorserleget Gáspár Ferenc, a NAK Bács-Kiskun Megyei Szervezetének elnöke adta át Máthéné Paksi Katalin termelőnek.

 

A XI. Helyi Termék Ünnep keretében pénteken EsélyNap - ismerd meg, éld át, fogadd el címmel - a kecskeméti és megyei szervezetekkel összefogva - szemléletformáló programot tartottak a Bács-Kiskun Megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntes Ház munkatársai 2019. szeptember 27-én, pénteken. A programsorozat elérte célját, hisz ráirányította a figyelmet a különféle hátrányos helyzetű célcsoportra (idősek, hátrányos helyzetű családok, gyermekek, fiatalok, fogyatékossággal élők, romák), de egyben be is mutatta értékeiket. Kulturális programokkal, jelnyelvi játékokkal, esélyteremtési szemléletformáló akadálypályával, valamint vakvezető és terápiás kutyabemutatóval készültek a szervezők.


A Bács-Kiskun Megyei Balesetmegelőzési Bizottság 11:00-17:00 között „közlekedj okosan” játékkal és gokart pályával várta az érdeklődőket.

A péntek esti programot a 19:00 órától kezdődő Mystery Gang nagykoncertje zárta.

 

A helyi közösségek, civil és partnerszervezetek bevonásával megvalósuló rendezvény elsődleges célja, hogy megmutassa, mi mindenre lehetnek büszkék az itt élő emberek és az összefogás milyen értéket teremt. 

Szeptember 28-án szombaton a Szent István szobor előtti téren a helyi civil- és partnerszervezetek kiállításait tekinthették meg a kedves érdeklődők 10-től 18 óráig. A kiállítók bemutatták tevékenységük meghatározó állomásait, miközben különféle gyermek foglalkozásokra invitálta a szorgos kezeket. A teljesség igénye nélkül a Lakótelepi Gyermekekért Alapítvány és a Gyerkőcök Alapítvány környezetvédelmi foglalkozásokkal várta az érdeklődőket. A kecskeméti Nyugdíjasok Klubjainak Megyei Jogú Városi Szövetsége baracklekvár főzésre és kóstolásra invitálta a résztvevőket. A Széktói Nyugi Klub tagjai által a helyszínen főzött baracklekvárt palacsintába töltve kóstolhatták meg a rendezvény látogatói.  A Nemzeti Művelődési Intézet Bács-Kiskun Megyei Igazgatósága a családokat, gyermekeket kívánta megszólítani. Óriás kirakóval, értékpiramissal, memória játékkal, színezővel várta az érdeklődőket, a magyar értékekre helyezve a hangsúlyt. Így játékosan szerezhettek újabb ismereteket kicsik és nagyok. 

A Honvéd Hagyományőrző Egyesület jóvoltából a honvéd hagyományőrzéssel, valamint a kecskeméti repülés- és hadtörténetével ismerkedhettek az érdeklődők.

 

A színpadon szombaton délelőtt a kerekegyházi Tavaszi Szél Népdalkör lépett fel, míg 14:00 órától a Kecskeméti Zenészegylet XIX. Tehetségkutató, Tehetséggondozó Fesztiválja kapott helyet.  18:00 órától „A legszebb konyhakertek” – Magyarország legszebb konyhakertjei elnevezésű országos program kecskeméti fordulójának eredményhirdetésére került sor. Az Aranyhomok Egyesület a programhoz való csatlakozásával immáron 5. éve felvállalt egy olyan nemes ügyet, melynek célja a kiskertek, konyhakertek újra értékké teremtése. Hiszen az országos mozgalom nem csupán a versenyről szól, hanem arról is, hogy felhívja a figyelmet azokra a lelkes kertművelőkre, akik fáradságot nem kímélve művelik konyhakertjüket, gyümölcsöseiket. Munkájukkal megmutatták környezetüknek, hogyan kell értékesen, értelmesen élni, kihasználva a környezet adta lehetőségeket.

19:30 órától az esti jó hangulatról az Afrodzaqm gondoskodott. 

Szeptember 29-én vasárnap délelőtt a Furfangos paraván „Csak egy szemet” című bábműsorával invitálta a főtérre a legkisebbeket, melyet 12:00 órától az Aladdin és a csodalámpa dalos mese részlet követett a kecskeméti Katona József Színház jóvoltából. Végül, de nem utolsó sorban a Szecsődi Udvarház Alkotók és előadók Klubja vidám gyerekdalokkal szórakoztatta a legkisebbeket.

14:00 órától a Kecskeméti Zenészegylet műsora következett, melynek keretében fiatal tehetségek mutathatták be tudásukat.

15 és 18 óra között a Bács-Kiskun Megyei Kórház által szervezett „Szívünk Napja” programsorozaté volt a főszerep. Ingyenes szűrővizsgálatokra, tanácsadásra invitálta azokat a látogatókat, akik fel szerették térképezni egészségük állapotát, illetve meg kívánták előzni a különböző betegségeket.

A helyi gasztronómia és az Aranyhomok Portéka Tanyai Termék és Kézműves Vásár is képviseltette magát, melynek a minőségi ajándéktárgyai és élelmiszerei az egész rendezvény alatt megvásárolhatóak voltak. 32 helyi és térségi termelő és kézműves kínálta portékáját. Voltak mézkülönlegességek, lekvárok, szörpök, zöldségkrémek, zöldség és gyümölcslevek, tejtermékek, füstölt húsáru, kenyér, pékáru, reform élelmiszerek, fürjtojás, gyógynövények, gyógyteák, homoktövis termékek, dísznövények, natúr kozmetikumok, kerámia, horgolt, fa és bőr termékek, fonott áru, kecsketejes szappan, ékszerek, textil bábok, táskák, textil használati tárgyak, kézműves ruhák, natúr faliképek, bicskák, ollók, kések, tőrök.

A kellemes őszi napsütésben a főtér és a Deák tér megtelt látogatókkal, a családok kikapcsolódhattak, színes programok kínáltak számos szórakozási lehetőséget.

 

Aranyhomok Egyesület 6. éve működteti sikeresen a Kecskeméti Tanyai Termék Piacot a NAK Bács-Kiskun megyei szervezetével, amely minden csütörtökön, Kecskemét főterén a Városháza előtt várja vásárlóit. Elmondhatjuk, hogy kistermelőink komoly forgalmat bonyolítanak hétről hétre, termékeik egyre keresettebbek. A kínálat egyre bővül, az árak kedvezőek, a gazdák igyekeznek megfelelni a vásárlói igényeknek.

Az Egyesület 20 tagönkormányzatának egységes megjelenítése, kiajánlása céljából 2019-ben elkészítette a Kecskemét és térsége településenkénti turisztikai kisfilmeket.

Az 5-8 perces terjedelmű filmek az adott település történetét, épületeit, jellegzetességeit, turisztikai vonzerejét és az ott élő emberek mindennapjait mutatják be zenés, időtálló formában, egységes arculat mentén.

 

2019. évben az Aranyhomok Kistérségfejlesztési Egyesület Közgyűlése döntött, hogy elkészítteti a Kecskemét és térsége turisztikai mobilapplikációt, mely népszerűsíti a térség értékeit.

A turisztikai applikáció célja, hogy a térségi települések építészeti,- természeti kincseit, rendezvényeit, gasztronómiai különlegességeit, szabadidős kínálatát, szolgáltatóit versenyképes helyzetbe hozza, egy a mai kor követelményeinek megfelelő platformon. A hiánypótló alkalmazás népszerűsítésére 2020-ban kerül sor. Letölthető: www.aranyhomok.hu

Képeink:

 

További információk:

www.aranyhomok.hu

www.kecskemetfeszt.hu

www.facebook.com/akegyesulet